Григор срещу Джокович още тази вечер

Григор срещу Джокович още тази вечер | StandartNews.com

За Григор Димитров няма почивка! Още тази вечер той ще излезе отново на корта, за да продължи защитата на титлата си в Синсинати. А там ще го чака не кой да е, а бившият номер 1 и актуален шампион от "Уимбълдън" - Новак Джокович.

Късно снощи (15 август) българинът спечели първия си мач в турнира, в който триумфира с титлата през 2017 г. и добави 1000 точки към актива си в световната ранглиста. Димитров победи с 2:0 сета (7:6 (5), 7:5) Миша Зверев и си осигури място на 1/8-финалите.

Там пък го чака Новак Джокович, който се справи с Адриан Манарино с 2:1 сета.

Сблъсъкът ще се изиграе на централния корт в Синсинати и е четвърти в програмата. Очаква се той да започне минути преди полунощ.

Това ще е девети мач между Димитров и Джокович. До момента сърбинът има стабилно преимущество от 7 победи. Последната му е от турнира в Лондон преди няколко месеца.

Григор има и една победа, но през далечната 2013 г.

В момента сърбинът е 10-ти в световната ранглиста, докато Димитров е 5-ти.