Григор Димитров помете Габашвили в Стокхолм

Григор Димитров помете Габашвили в Стокхолм | StandartNews.com

Стокхолм. Безапелационна победа на Григор Димитров над Таймураз Габашвили в двубоя от втория кръг на турнира в Стокхолм. Най-добрият ни тенисист при мъжете помете съперника си с 7-5, 7-6 на старта на турнира.

Мачът между двамата продължи час и 53 минути. Гришо взе първия сет със 7:5. Той допусна изравняване в първата част, след като водеше с 5-1 и накрая успя да вземе сета.

Българинът спечели втория сет с тайбрек, след като направи няколко минипробива в края на частта.

Любимият на Мария Шарапова и Габашввли са играли само един мач помежду си до момента. Двамата се съревноваваха в Хюстън през 2011 година и тогава руснакът спечели.

С днешната си победа Димитров се класира за четвъртфиналите в Стокхолм. Той ще се състезава срещу победителя от мача между поставения под №6 Жереми Шарди и Джак Сок.