Димитров - Долгополов (НА ЖИВО)

Димитров - Долгополов (НА ЖИВО) | StandartNews.com

Григор Димитров срещу Александър Долгополов от Украйна. Мачът между двамата е от четвъртфиналите на турнира в Сидни.

В схемата на турнира Гришо има 3 победи от 4 мача срещу поставения под номер 8 Долгополов.

Хасковлията загуби първия сет с 4:6 и допусна два пробива. Българинът се нервира и дори счупи ракетата си. Двубоят бе спрян за кратко заради вятър и дъжд, но малко след 7,30 ч. играта бе подновена.

Димитров взе втория сет с 6:3. Той стигна до пробив в подаването на Долгополов за 5:3 гейма, след което не даде шанс на съперника да се върне в частта и изравни сетовете.

В третия сет българинът проби за 2:1 гейма, след което доведе резултата до 4:2 гейма в своя полза. Двубоят обаче отново бе спрян заради дъжда в Сидни.