София. "През 90-те имах уникален късмет във всичко, с каквото се захващах. А по някое време даже се питах: Господи, с какво съм заслужил твоята симпатия?", самоиронизира се Влади Въргала пред Лора Крумова по бТВ. Човекът-оркестър отново е в предпремиерна треска – този път в очакване на филма „Пистолет, куфар и три смърдящи варела”, където Въргала има роля.
Двамата с Георги Костов, режисьор на крими комедията, са авери от доста години насам. Костов е сложил рамо на Карамфилов, докато той е снимал "Шменти Капели" в продължение на 6 години, а сега Въргала му е върнал жеста, разказа още Владислав. „Не съм от тези режисьори, които се изявават като шизофреници, истерици и диктатори”, сподели още Въргала.
Той не пропусна да коментира, че в киногилдията завистта изяжда дружеските отношения. „След като излезе Шменти Капели никой от колегите ми в България не ме прие на сериозно. На фестивал в Москва обаче филмът получи наградата на публиката, който беше невероятно признание за мен. За първи път се почувствах човек. Бях толкова щастлив, че си купих скъп часовник – часовниците са моята слабост", разказа режисьорът. "Проблемът на българското общество е че няма критерии за морал. Тъкмо затова постоянно се прекрачват граници", каза още той.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com














