Благоевград. Битов скандал си спретнаха баща и син в благоевградското село Изгрев. Сигнал за инцидента е подаден към 22,00 часа в понеделник във Второ РУП в Благоевград.
Установено е, че 69-годишният Стоимен Гошев и 43-годишният му син Петър се скарали и сбили. Младият мъж е намерен с прободна рана в корема и веднага е транспортиран в благоевградската болница. Полицейски служители са извършили оглед на мястото. Бащата не е арестуван.
Следователи все още изясняват дали Стоимен е наръгал своя син или в мелето синът му се е самонаранил. По случая е образувано досъдебно производство по член 129, алинея 1 – за нанасяне на средна телесна повреда. Ако се докаже, че бащата е пробол наследника си, той може да получи наказание до 5 години лишаване от свобода.
Пациентът е стабилизиран. Той вече е опериран, в момента няма опасност за живота му, каза дежурният лекар в хирургично отделение на МБАЛ-Благоевград. Хора от селото разказаха, че в понеделник вечерта Стоимен и Петър пийнали алкохол. Като са трезви, нямат проблеми помежду си. Напият ли се, често се карат. Бащата е пенсионер от мината, а синът гледа животни, допълниха селяните.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com