Любопитно

Магнитна буря връхлетя Земята

Магнитна буря връхлетя Земята

София. Слаба магнитна буря е започнала на Земята, интензивността й засега е минимална, показват данните от центъра за прогнози на космическото време към националното управление за океанографски и атмосферни изследвания на САЩ.

Индексът на геомагнитните смущения Кр, измерени от мрежа наземни магнитни станции около полунощ е достигнал "жълто ниво" 4, а към 7 ч сутринта е нараснала до "червено"-5 - минималното ниво, при което се казва, че има магнитна буря.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай