Катастрофа между наш и македонски тир, един загина

Катастрофа между наш и македонски тир, един загина | StandartNews.com

Благоевград

Един мъж загина в тежка катастрофа между наш и македонски тир на главен път Е-79. В района на ж.п.гара „Пейо Яворов” в Кресненското дефиле двата камиона се сблъскали странично при разминаването върху мокрото шосе.

При жестокия удар, който станал около 04,30 часа в сряда сутринта, е издъхнал мъж, който се возел до шофьора на българския тежкотоварен автомобил. 44-годишният водач А.Стоянов, който е от Ямбол, пък изпаднал в несвяст. Спешно е транспортиран с линейка в благоевградската болница. Македонският тираджия се отървал само с уплаха и леки охлузвания. Товарът на единия камион се разпилял по пътя за Гърция. Заради тежкото ПТП движението в района бе спряно за цели 4 часа.

През това време се извършваше оглед и се почистваше шосето В 08,30 часа пътните полицаи започнаха да регулират движението и да пропускат автомобили само в едната лента за движение. По-късно бе отворена и другата лента за движение. „Направи се и втори оглед, след като съмна. Все още е рано да се коментират причините за катастрофата, която е станала при лоши атмосферни условия. Не е ясна към момента самоличността на спътника на нашия шофьор, защото у него не са открити никакви документи”, съобщиха от благоевградската полиция.

Владимир Симеонов

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай