Изкупиха автобусните билети до Коледа

Традиционното празнично пътуване продължава и днес. В рамките на вчерашния ден през Централна автогара са минали между 25 и 30 хиляди души, а билетите за днес вече свършиха, предаде бТВ.
Компаниите автопревозвачи пуснаха над 100 допълнителни автобуса по различни маршрути, но и те се оказаха недостатъчни за желаещите да се приберат по родните места за празниците.
Днес условията за път са добри - пътищата в страната са проходими при зимни условия. Пътните настилки са предимно сухи, на отделни места мокри, заскрежени, заледени, но са обработени и опесъчени. Възстановено беше движението във всички пътни ленти след тунел Витиня на АМ "Хемус", в посока София.
През целия вчерашен ден трафикът по направлението София - Гърция беше изключително интензивен.
В проходите, като Кресненското дефиле и прохода Предела, има вероятност да има паднали камъни и затова трябва да се управлява с повишено внимание.
Проходите "Златишки и "Върбишки" остават затворени. Движението за машини над 12 тона е забранено през "Петрохански" и "Шипченски" проход.
Фурор! Калейн и Николова първи в многобоя в Памплона
Вучич каза кога звъни на Путин. Какво ще преговарят
Вдигаме ли ветото на РСМ? Истината от Минчев
Плевнелиев скастри Петков. Къде сгреши премиерът
Обрат! Ще емигрира ли Дони
Браво! Ансамбълът ни пети в многобоя на СК в Испания
Съветник на Зеленски с кошмарна прогноза, какво ни ча...