Галиче на бунт срещу пускането на Чоков

Галиче на бунт срещу пускането на Чоков | StandartNews.com

Жители на врачанското село Галиче излязоха на протест срещу решението на съда да пусне кмета Ценко Чоков под домашен арест по здравословни причини. Те разказаха, че ги е страх за живота, семействата и имотите им.

По думите им, докато Чоков бил в ареста, животът в селото е бил по-спокоен, нямало палежи и побоища. Един от протестиращите – Петър Радулов, разказа пред Би Ти Ви вчера, че лично е потърпевш от кмета – преди година и половина къщата му била запалена, той бил отвличан, бит, подложен на сексуално насилие, заплашван дори пред полицаи, а резултат няма. „Живеем постоянно в страх, не знаем кога пак ще ни отвлекат, пак ще ни запалят", каза той.

Местените не вярват, че Чоков е болен. Съпругата му Цветелина Нелова обаче заяви пред БТВ, че „недоволството е едно и също от едни и същи хора, които месеци наред ни хвърлят различни обвинения, всяват смут в хората, карат обществото да мисли, че ние сме някакви зверове".

По думите й в материалите по делото пише „доста странни неща". Повечето жалби били от едно лице – Веселин Тушинов, и приличали на сценарий за филм на ужасите. Самият Тушинов каза, че ако Чоков бъде пуснат, повечето жители на Галиче ще се изселят. „В тази държава се извършва геноцид от мутри като Чоков", каза той.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай