Фандъкова: Да изчистим София за ден, но да я пазим цяла година

Фандъкова: Да изчистим София за ден, но да я пазим цяла година | StandartNews.com

София. Нека изчистим България за един ден, но да я пазим цяла година. Това призова кметът на София Йорданка Фандъкова пред бТВ по повод инициативата "Да изчистим България за един ден".

Над 40 хиляди души са се включили миналата година, а над 13 хиляди - в традиционното пролетно почистване на София, организирано от Столична община. За предстоящото чистене на 12 май, организирано от бТВ, са привлечени и фирми за извозване на едрогабаритен отпадък, той ще отиде в депото във Враждабна.

В рамките на четири дни отпадъците трябва да бъдат обработени. Столичани могат да звънят на тел. 9875555. Кметът призова да се почистват градинките и парковете, както и междублоковите пространства.

По повод асфалтирането на улиците в София Фандъкова каза, че около 20% от заложената програма са изпълнени. На места са завършени и ремонтите на тротоари. Средствата тази година са насочени предимно към вътрешно кварталните улици.

Основните усилия са насочени към строителството на нови детски градини и на нови места. В момента се строят осем детски заведения, а се проектират 40. По думите на Фандъкова проблемът в София идва в резултат на недалновидна политика. Тя посочи, че през 2006 година е имало затворени детски градини. По повод обяснението на бившия кмет Стефан Софиянски, че тогава е имало спад на раждаемостта и не е имало необходимост от детски градини, Фандъкова каза, че това не оправдава изгубването на собственост над сградите.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Автор Цецо
Коментирай