Горна Оряховица. 50-годишен мъж загина при трудова злопопука на индустриален ж.п. прелез в Горна Оряховица, съобщиха от Областната дирекция на МВР-Велико Търново.
Вчера около 17.00 часа на индустриален ж.п. прелез на предприятие „Химснаб” в Горна Оряховица А. Н. на 50 години се спъва и пада на релсовия път, докато се опитва да скачи в движение жп композиция.
42-годишният машинист извършвал маневра за скачване на необезопасени товарни вагони, когато единият вагон прегазил падналия на релсите мъж.
Започнало е досъдебно производство за управляване на подвижен железопътен състав, при което са нарушени правилата за движение, като е допуснато причиняването на смърт.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com














