София. Поредният организиран протест срещу промените в Закона за горите от коалиция „За да остане природа в България” удари в събота рекорд по слаба посещаемост. Едва 100-ина души се разходиха из София. Готвените промени в Закона за горите се очаква да дадат силен тласък на туризма в планинските райони, в които живеят над 500 000 души.
„Намесата на коалицията „За да остане природа в България“ в целия спектър на обществено икономическия живот и опитите им да окупират представителството на гражданския сектор досега не са донесли никаква полза на обществото. Цели региони в България, които успешно могат да конкурират европейските зимни курорти, са обречени на бедност и липса на развитие, благодарение на активността на споменатите „еколози“. Това твърдят от Национална гражданска коалиция „Природата за хората и регионите”. Според тях покрай протеста си вчера псевдоеколозите са се опитали да прокарат и желанието си да оставят на всяка цена на поста му директора на Природен парк „Витоша”.
„В този случай става дума за запазването на всяка цена на директора на Природен парк „Витоша“ на поста му. Въобще не става дума за грижа за състоянието на планината, нито за разрухата там, нито за липсата на нормални условия за практикуване на ски и туризъм, категорични са от НГК „Природата за хората и регионите”. В момента тече конкурс за избор на директори на 8 от 11-ете природни парка в България. Някои от тях като този на ДПП „Витоша” са несменяеми повече от 10 г.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com
















