Андрей Райчев каза каква е играта на ГЕРБ

ГЕРБ излязоха от изолация, но пътят им до властта – минава само през още едно действие. Или да принудят ПП-ДБ да ги подкрепят слабо или те да получат покана да подкрепят кабинет на промяната. Това заяви социологът Андрей Райчев.
Според него това е потенциален разлом между ПП и ДБ. Според Райчев това обаче ще легитимира ДБ и ще увели тежестта на Христо Иванов.
След подобна колаборация, това ще осигури реабилитация на ГЕРБ, категоричен е той.
Даниел Смилов обаче даде контрааргумент.
Според него ПП са наясно с играта на ГЕРБ и няма да я допуснат, защото няма да искат да ги реабилитират.
Ако това се случи, не Христо Иванов ще увеличи легитимността си, а просто ще я загуби, твърди Смилов.
Това вече е калкулирано и не защото има натиск отвън, а защото това е тегоба, която няма как да бъде понесена, твърди Смилов
Проблемът няма да се реши с политически маневри на ГЕРБ, каза Смилов.
Андрей Райчев припомни, че в прехода БСП са получили легитимация след като са се прегърнали с големия си враг – ДПС.
Смилов обаче му припомни, че това се е случило след вътрешна трансформация от БКП на БСП.
Нинова изригна след думите на Борисов
Румен Радев даде оценка на министрите си
Възраждане на бунт, не признава кабинета
Петков честити новото правителство. Какъв е планът му...
Лидл с отличие в Деня на доброволеца
Първа реакция от Брюксел
Делян Пеевски влиза в ключова комисия