България за пръв път със собствен щанд в Прага

България за пръв път със собствен щанд в Прага | StandartNews.com

София. България за първи път ще участва със собствен щанд на изложението „Вино и деликатеси”, което ще се проведе в Прага, Чехия, съобщиха от пресцентъра на Министерството на земеделието и храните.
 
Българското участие се организира от земеделското министерство, като ще се включат 11 изби. Изложението се открива днес и ще продължи до 27 април 2012 г, съобщава economymagazine.bg.

На българския щанд ще бъдат представени вина на „Винал” АД-Ловеч, „Ловико Сухиндол”, „Мидалидаре Естейт”, Шато Бургозоне, Винарска изба „Лайт Касъл”, Вини-Бошкилов, изба “Телиш”, ЛВК-Винпром Търговище, Винпром Русе , Винарска изба Румелия Панагюрище и изба Katarzyna Estate, както и месни продукти на „Милица”ООД и млечни на Jossy.
 
По време на изложението на 26 април ще се проведе Ден на България. Изложението „Вино и деликатеси” събира фирми от цяла Европа и през тази година се провежда за 15 път.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай