Здравеопазване

Бургас даде тон за затягане на мерките

Областният управител Вълчо Чолаков поиска затягане на мерките на територията на област Бургас

Областният управител Вълчо Чолаков поиска затягане на мерките на територията на област Бургас. Започват активни проверки за спазване на противоепидемичните мерки по всички търговски обекти, големи предприятия, цехове и институции.

На заседание на областния щаб за борба с COVID-19 стана ясно, че  броят заразени в днешния ден е 64. От тях само 6 са в Бургас. Останалите са в общините Руен, Айтос и Карнобат.  Случаите на коронавирус в шивашки цех са на хора от с. Зайчар, община Руен – 25 и Айтос- 24.

Увеличава се броят на болниците, които ще лекуват коронавирус. Общият им брой става 5 – УМБАЛ - Бургас, Белодробната болница в Бургас, МБАЛ Айтос, "Бургасмед" в кв. "Меден рудник" и УМБАЛ "Дева Мария".

Допълнителни легла са разкрити в болницата в Айтос. Общият брой легла, с които областта разполага в момента е 91. При завишаване на броя заболели ще бъдат разкривани нови.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай