Йотова: Младите трябва да спортуват повече

Вицепрезидентът се срещна с президента на Световната федерация по таекуондо

Йотова: Младите трябва да спортуват повече | StandartNews.com

Спортът има важна социална и възпитателна роля и е необходима обединената воля на институциите в подкрепа на възможността младите хора да спортуват повече, заяви вицепрезидентът Илияна Йотова. Тя се срешна с д-р Чунгуон Чо, президент на Световната федерация по таекуондо и служебният министър на младежта и спорта проф. Даниела Дашева.

"Наблюдават се тревожни тенденции като тази за насилието между деца и един от начините, с които можем да ги предотвратим, е чрез популяризиране и насърчаване на спортната активност", каза още вицепрезидентът.

Д-р Чунгуон Чо отбеляза, че в редица страни таекуондото е въведено като задължителна дисциплина в училищното обучение именно с цел да развие в практикуващите определени духовни и възпитателни качества наравно с физическите.
Той е у нас за  Еропейското първенство по таекуондо WTF (олимпийска версия) за юноши и девойки до 21 г., на което сме домакини. 

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Автор Спорт
Коментирай