Политика

Волен сърдит на Вежди заради турските сериали

София. Волен Сидеров размаха пръст на Вежди Рашидов от трибуната на Парламента заради турските сериали. Повод станаха усилията на културния министър България да произвежда съвместни филми с южната ни съседка.

През краткия летен сезон в българската култура има революционен поврат, каза Сидеров. Той обясни, че Вежди Рашидов е завел на гости в Константинопол с държавни средства група български културни дейци.
С турските си колеги дори са обсъждали съвместни турско-български исторически сериали, в които ще има османско присъствие, както пише в българските учебници, възмути се Сидеров. Според него това е нормална крачка в "туркофилската политика на кабинета", в която на България е отредена ролята на "туска провинция".

Сидеров обяви и приоритетите на партията си за новия политически закон. "Атака" ще иска поправка на закона за референдумите и ще настоява за категорично вдигане на пенсиите и заплатите до 1000 лв., бяви той.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай