Политика

Сергей събра премиери за кризата в Европа

Сергей събра премиери за кризата в Европа

Брюксел. Срещата на министър-председателите на партиите -членки на ПЕС проведе в Брюксел лидерът на БСП и президент на ПЕС Сергей Станишев. Осигуряването на икономически растеж е правилният път за ЕС, а наред с финансовата дисциплина в междуправителствения договор, трябва да залегнат мерки за икономически растеж, обяви Станишев по време на форума.

В срещата участваха и еврокомисарите Катрин Аштън, Хоакин Алмуния и Ласло Андор. Сред конкретните предложения на ПЕС е и насочването на неизползвани средства от европейските фондове към облекчаване на процедурите в държавите с по- нисък административен капацитет.

Европейските социалисти предлагат 10 млрд. евро от европейския социален фонд да бъдат пренасочени за осигуряване на първо работно място на младите хора и на допълнителна квалификация за работа. Участници в срещата коментираха, че Сергей демонстрира изключително силен старт като президент на ПЕС. За първи път ключови фигури от Европейската комисия и представители на най-високо политическо ниво от левицата се събират преди Европейския съвет. Този петък Станишев ще бъде в Севиля, където ще държи реч конгреса на испанските социалисти в качеството си на президент на ПЕС.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай