Политика

Кунева се появи. Два съвета към властта

Путин се опитва да профилира Русия през погледа на миналото, каза тя

Кунева се появи. Два съвета към властта

Два съвета към властта даде Меглена Кунева. В политиката липсват основни постулати на възпитанието. Ако народните представители престанат да се обиждат лично и да се нападат, имаме шанс да се придвижим напред, коментира в ефира на БНТ бившият еврокомисар Меглена Кунева.

Според нея е нормално да има коалиционно споразумение в едно правителство с евроатлантически профил, въпреки явното нежелание на някои от управляващите сили да признаят, че това е коалиция.

Кунева даде и втори съвет - по отношение на кандидатурите на България за нов еврокомисар, Кунева посочи, че в 90% от случаите има по един кандидат. Тя подчерта, че е важно да не се говори негативно за двамата кандидати. Според нея е изключително важно бъдещият еврокомисар да е подготвен и компетентен по много теми.

Кунева направи коментар и на събитията в Русия през изминалия уикенд. По думите й Путин се опитва да профилира Русия през погледа на миналото. Обвинението срещу Пригожин дойде след изказването му, че основанията за войната са фалшиви. Страхът, че истината излиза наяве е много силен в политическия елит, поясни тя.

Според нея Путин ще се опитва да използва това от своя гледна точка и да удари по-силно опозицията и медиите, тъй като догодина предстоят избори в страната.

Русия обича да подклажда напрежението и замразените конфликти. Явен пример за това са събитията между Армения и Азербайджан, каза още Кунева.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай