Политика

ДПС казва утре как вижда изхода от кризата

Предложението на ГЕРБ за нова конституция е ненавременно, твърди Нигяр Джафер

ДПС казва утре как вижда изхода от кризата

 

„Кризата в страната е сериозна. Утре, при откриването на пленарната сесия, председателят на ДПС Мустафа Карадайъ ще обяви чрез политическа декларация виждането на Движението за изход от ситуацията“. Това каза за Фокус зам. -председателят на Народното събрание Нигяр Джафер.

Според ДПС предложението на ГЕРБ за промени в Конституцията и свикване на ВНС е ненавременно. Джафер допълни, че предлаганите промени биха задълбочили междуинституционалните битки.

„Предлаганите промени биха задълбочили проблемите, свързани с държавността и функционирането на държавата, биха задълбочили междуинституционалната битка, на която сме свидетели, особено през последните месеци“, казва Джафер.

Тя добави, че подобни промени трябва да се предлагат и обсъждат в спокойна обстановка, „която предполага диалог, разумни решения и визионерство в полза на България“.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай