Баткото на Сергей: Нямам имоти на морето

Баткото на Сергей: Нямам имоти на морето | StandartNews.com

София. Единствената ми връзка с проекта за застрояване на дюни в Несебър, е партньорството с лондонска фирма, съобщи архитект Георгий Станишев пред bTV. Така той отговори на обвиненията, отправени от земеделския министър Мирослав Найденов, че се е сдобил с имот на Карадере за едва 7,7 лв. на квадрат.

Станишев обясни, че не притежава никакви имоти от Черноморието. "Поканиха ме, чрез моята фирма Прожектс ЕООД, да партнирам на „Фостър и партньори” за проект на очертаната територия” , каза братът на социлидера. Той допълни, че няма дялове, нито собственост.


„Считам, че на архитекта не му е работа да изследва как е придобита една земя”, заяви архитектът. Той допълни, че има българска компания, която владее територията и тя е събирала мястото парче по парче. Нямам общо с компанията, имам само договор с нея като проектант. Архитект Станишев допълни, че когато неговата компания е канена да работи по проекти, то не е защото има нужните роднински връзки, а защото „работя добре и познавам архитектурната класа на Лондон”.

Във вторник и вътрешният министър Цветан Цветанов спомена името на брата на лидера на БСП Сергей Станишев по повод връзки с лица, участващи в скандалните дюни край Несебър. Цветанов заяви, че трябва да се види „кой какви заменки е правил, кой с кого е свързан - смятам, че ще е доста интересно да чуем какво ще обяснява Сергей Станишев за брат си, който е бил сериозен консултант за изграждането на подобни курорти и терени, които са били в защитената зона”.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Автор Рени
Коментирай