Политика

14 кандидати се отказват от депутатските си места

Поименният състав на новото НС трябва да бъде обявен от ЦИК до неделя

Общо 14 са кандидатите, които няма да бъдат народни представители. В Централната избирателна комисия вече са постъпили 14 заявления за отказ от депутатско място.

Сред тях са почетният председател на ДПС Ахмед Доган, който си спечели място от „Алианс за права и свободи“ и лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов.

Най-много депутатски места отказват представителите на „ДПС-Ново начало“ - седем. Това са предимно кметове и общински съветници, има и един бизнесмен.

От 51-вия парламент се отказват и ключови кметове на ГЕРБ-СДС. Това са кметът на Бургас Димитър Николов, на Стара Загора – Живко Тодоров и на Пловдив – Костадин Димитров. В Кърджали като кмет иска да остане и Ерол Мюмюн от „ДПС-Ново начало“. 

До днес избраните в две многомандатни района трябва да подадат заявление в ЦИК от кой район желаят да бъдат избрани.

Поименният състав на новото Народно събрание трябва да бъде обявен от ЦИК до неделя.

Според окончателните резултати 8 партии влизат в 51-вия парламент. На "Величие" не достигнаха 21 гласа, за да бъде отново в НС.

Ето как се разпределят мандатите в 51-вото Народно събрание:

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай