Общество

Утре! 17 километра драма на "Хемус"

Ремонтни дейности пренасочват движението. Ето къде

Всички, които утре, 13 май 2024 г. (събота), ще пътуват по магистрала "Хемус" към София трябва да знаят, че 17 километра от нея ще бъдат затворени.

Ограничението е от 8:30 ч. до 20:00 ч.

Ограничава се движението в участъка от пътен възел "Ботевград" до пътна връзка "Витинска река" (от км 47 до км 30) на автомагистрала (АМ) "Хемус" в посока София. Временната организация е за ремонтни дейности на асфалтовата настилка, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ).

Трафикът към столицата ще се пренасочва при 47 км на автомагистралата по обходен маршрут по път II-17 АМ "Хемус" - Ботевград, продължава по път I-1 Ботевград - Врачеш - София и отново се включва на АМ "Хемус" по пътната връзка при 30 км.

Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и да спазват стриктно поставената пътна сигнализация, напомнят от АПИ.

По автомагистрала "Тракия" с цел облекчаване на трафика в събота - 13 май, се ограничава движението за тежкотоварни автомобили над 12 т в участъка от 5-ти до 23-ти км от 8:00 ч. до 14:00 ч.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай