Общество

Почина шефът на БТА Максим Минчев

Ще го запомним като рядко добър, работлив и обаятелен човек, написаха от екипа на агенцията

След кратко боледуване почина генералният директор на БТА Максим Минчев.

Ще го запомним като рядко добър, работлив и обаятелен човек. Екипът на БТА изказва най-искрени съболезнования на семейството и близките на Максим.

Максим Минчев е роден на 5 юни 1953 г. в София. През 1972-1976 г. завършва специалност "Журналистика" във Лвовски университет. През 1983-1986 г. учи специалност "Педагогика" във Военна академия "Георги Раковски". През 1993-1996 г. е стипендиант на НАТО, към щаб-квартирата на НАТО в Брюксел.

От 1991 г. е член на Управителния съвет и пресдиректор на Атлантическия клуб в България, членува и в УС на Евроатлантическата асоциация за международна политика и сигурност.

От 2003 г. е генерален директор на Българска телеграфна агенция (БТА). През 2016 г. става генерален секретар на NAWC (Световен съвет на информационните агенции). През 2016 г. става президент на EANA (Асоциация на информационните агенции от Балканите и Югоизточна Европа) и BSANNA (Асоциация на информационните агенции от Черноморския регион).

 

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай