Закопчаха хора на Киро Японеца за подготвяно убийство

Закопчаха хора на Киро Японеца за подготвяно убийство | StandartNews.com

София.  Барети от Специализирания отряд за борба с тероризма закопчали двама мъже от хората на Киро Японеца в столичния кв. "Факултета" в петък следобед, научи "Стандарт". Според данните от разследването те подготвяли убийството на бивш съдружник, с когото в последно време били в обтегнати бизнес отношения. В дома на един от задържаните баретите намерили и оръжието - пистолет "Берета", с което Георги и неговият гард се готвели да направят покушението. По данни на полицията и двамата имали дълги досиета - за грабежи, кражби на коли, заплаха с убийство.

Кирил Кирилов по прякор Японеца беше сочен в миналото като един от големите столични гангстери, свързани с наркопазара у нас.

През април 2005 г. той беше прострелян с един куршум в главата. Но оцеля след дълъг престой в болницата и няколко операции. Японеца е регистриран в МВР за измами още през 1984 г., има условна присъда, а след 1995 г. е обявен за издирване.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Автор Рени
Коментирай