Задигнаха портмоне от хотела на принц Албер II

Задигнаха портмоне от хотела на принц Албер II | StandartNews.com

Благоевград. Нагъл и дързък крадец направи удар от рецепцията на петзвездния „Кемпински Гранд Арена” в курорта Банско. В края на седмицата в луксозния хотелски комплекс ще отседне Негово височество Албер II, принц на Монако.

В понеделник млад мъж се появил във фоайето и изчакал момента на своя удар. Апашът отмъкнал от рецепцията портфейла на български гражданин, без да бъде забелязан от системния администратор. В портмонето имало лична карта на собственика, две дебитни карти, 1 300 швейцарски франка, около 30 евро.

Много бързо е подаден сигнал в полицията в курортния град и криминалистите бързо заловили дръзкия крадец. За 24 часа в ареста на РУП-Банско е задържан 21-годишният банскалия Димитър Ч. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл.194 от НК. Работата на полицията продължава. За кражбата апашът може да получи наказание до 8 години лишаване от свобода.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай