За убийството на Дон Цеци давали 75 хиляди евро

За убийството на Дон Цеци давали 75 хиляди евро    | StandartNews.com

София. Някои хора много се вбесиха от предложението ми парите, които идват по европейски програми за бедни цигани, да отиват и при бедни българи. Това заяви по бТВ лидерът на партията "Евророма" Цветелин Кънчев.  Преди дни стана ясно, че е имало поръчка за убийството на Кънчев и още двама души – висш прокурор от ВКП и председателя на мешерето. Обвинени са четирима души.

"Преди година предложих от програмите, с които се подпомагат бедните цигани, да се възползват и бедните българи. Това вбеси много хора. Един от тях е Кирил Рашков", заяви Цветелин Кънчев. По думите му близък до Рашков имал фондация, през която усвоява европейски средства.

"Въпросният господин усвоява чрез фондация 200–300 хиляди евро, пише си личен хонорар от 90 0000 евро, а останалите ги пуска на роднините си", поясни лидерът на Евророма. "Вече няколко пъти показваме за крадене на средства". "Само за моето убийството сумата е била 75 000 евро. Общо става дума за около 300 000 евро", поясни Цветелин Кънчев. Той е категоричен, че избягва контактите с кардараши, какъвто по думите му е Кирил Рашков. 

"Всички задържани са кардараши. По принцип в България те са по-малко от един процент, но вършат бели за хиляди. Преди 8 години ги помолих да напуснат партията Евророма", коментира Цветелин Кънчев. Според него именно "Евророма" е попречила на партията на Кирил Рашков "Свободна България" да се развие. 

"В прокуратурата бях информиран само, че по настояване на Кирил Рашков съм включен в тази група на мишените. Случаят в Катуница е провалил много от нещата", заяви Цветелин Кънчев, като допълни, че убийството му е трябвало да стане в първите дни на тази година.

"За разплитането на заговора е помогнала кардарашката мания за величие, за самоизтъкване, за подчертаване на възможности, контакти и тн", смята лидерът на "Евророма". "Според прокуратурата не е изключено самият кръг на задържаните да се разшири, да има и други обвинения".

Цветелин Кънчев призова да бъдат оставени органите на прокуратурата и полицията да си свършат работата.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай