Измамник доставя Краси Радков за хилядарка вкъщи

Берковица. Районният съд в Берковица осъди 51-годишния Петьо Коновски за измама, съобщават от съдебната палата в града под Ком. Наказанието му е 18 месеца затвор, но с отлагане на изпълнението на присъдата за срок от 4 години.

Осъжданият и преди Коновски, който се представял за артист на свободна практика, прибрал през 2008 година 1000 евро от 60-годишна жена от Вършец, за да докара именити артисти на нейното семейно тържество. Предложил за веселбата комика Красимир Радков и певеца Сашо Роман.

На състоялото се тържество обаче ангажираните с програмата не се явили. След справка на жената – юбиляр, станало известно, че и двамата не знаят нищо за случая. Тя завела дело, което е спечелила чак на 31 май т.г.

Коновски да върне взетите пари, които са 1955 лв. заедно с лихвите, натрупани от 2008 година досега, решил още съдът. Осъденият има право да обжалва пред монтански съд до 15 юни т.г.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай