Крими

Австриец от Сирия вози опасни хапчета

Австриец от Сирия вози опасни хапчета

Хасково. Австриец от сирийски произход пробва да изнесе нелегално от България психотропни медикаменти. Контрабандните лекарства са разкрити на излизане на ГКПП-Капитан Андреево в лек автомобил “Мазда” с австрийска регистрация. Нерегламентираната стока е засечена след отклоняване на автомобила за щателна проверка по метода на анализ на риска.

Хаповете са открити в личния багаж на 52-годишния шофьор. От намерените 21 830 хапчета, 1038 блистера са лекарство за лечение на епилепсия и афективни психози, 835 блистера - за лечение на Паркинсон, и 310 блистера антидепресан.

Откритият антидепресант не трябва да се използва при деца и юноши под 18-годишна възраст, тъй като съществува повишен риск от странични ефекти, като например мисли за самоубийство и враждебност, твърдят медицински специалисти.

Съставен акт за митническо нарушение, стоката е иззета, а на водачът на колата с незаконните хапове ще бъде наложена глоба от 3 000 лв.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай