Арестуваха над 30 митничари с купчинки пари

Арестуваха над 30 митничари с купчинки пари | StandartNews.com

София. Над 30 служители на ГКПП Капитан Андреево попаднаха под ударите на специализирана операция с името „Митница”. ГДБОП, отдел „Вътрешна сигурност” на МВР и Софийската градска прокуратура обединиха сили в пресичането на порочната практика за изнудване на преминаващите през пункта – предимно спедиторски фирми.

Силите на реда изненадали митничарите снощи около 19,30 часа в края на смяната, когато системно ставало разпределянето на рушветите от деня. Полицейската акция заварила разпилени долари, евро, турски лири и левове на маса в едно от помещенията на Капитан Андреево. Основни координатори на подялбата били главен митнически инспектор и митнически специалист.

Следствие е започнало срещу всички служители, които били на работа по време на смяната, за да се изясни участието им в схемата.

Пред бТВ софийският градски прокурор Николай Кокинов заяви, че става въпрос за "купчинки пари", които са били разпределяни след приключване на смяната. "Понякога се е касаело за контрабанда, понякога е кипял просто един тих рекет", заяви Кокинов. По думите му след смяна митничарите са "намирали тихо местенце и са разпределяли оборота от деня".

Прокуратурата ще преценява на кои от тях да бъдат повдигнати обвинения.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Автор Цецо
Коментирай