Кой първи посети Путин след началото на войната

Израелският премиер Нафтали Бенет посети днес Москва и разговаря с руския президент Владимир Путин, предадоха световните агенции. Това е първа визита на чужд лидер в Русия след началото на руската инвазия в Украйна.
Досега Бенет не се беше присъединил към хора от международни критики на руската офанзива, а изтъкна на няколко пъти солидните връзки, които свързват Израел с Москва и Киев, отбелязва Франс прес. Украйна поиска от Бенет да играе ролята на посредник в конфликта, припомня Ройтерс.
Разговорът на Бенет с Путин е продължил няколко часа. Двамата са обсъдили различни аспекти от ситуацията в Украйна, поясни Кремъл, цитиран от ТАСС.
След разговора Бенет е отпътувал за Германия, където ще има среща с германския канцлер Олаф Шолц, предаде Франс прес.
МВР с шокиращи разкрития за купуването на гласове
Министър: България все още зависи от Русия
Киев изправи Беларус на нокти, остро предупреждение
Става страшно! Байдън обяви извънредно положение
Напрежение. ПП и ГЕРБ се сдърпаха заради Гешев
Йотова с първи думи за ядрените оръжия на Путин
Колко дълго ще ни мъчи смяната на времето