Скопие. ООН подновява преговорите между Гърция и Македония за името на югозападната ни съседка. Това съобщи местният вестник "Дневник". Спорът за името Гърция поде, тъй като смята, че то крие заплаха за териториални претенции към нейните северозападни части, които носят същото название.
Новият кръг на разговорите е по инициатива на посредника на ООН Матю Нимиц. Преговорите ще се състоят в Ню Йорк. Нимиц ще се срещне с представителите на двете страни – Зоран Йолевски и Адамандиос Василакис, на 19-ти и 20-ти ноември. Накрая ще има и общ разговор, за да се види дали се е стигнало до взаимно приемливо решение.
Подновяването на преговорите идва само дни след като Гърция и България заявиха, че ще подкрепят Македония за членство в ЕС, ако има добросъседско поведение.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com