Зрелище в Лига Европа! Спортинг и Арсенал продължават битката

На реванша нищо не е ясно

Зрелище в Лига Европа! Спортинг и Арсенал продължават битката | StandartNews.com

Спортинг Лисабон и Арсенал завършиха 2:2 в атрактивен и отворен мач от 1/8финалите на Лига Европа.

На португалска земя двата тима изиграха двубой, който премина през обрати и можеше да бъде спечелен и от двата състава, като англичаните се спасиха от загуба с щастлив автогол. В крайна сметка обаче победител нямаше, като лидера във Висшата лига изглежда фаворит до някаква степен за реванша.

В  55-ата минута домакините поведоха. Гостите загубиха лесно топката в средата на терена, Есгайо центрира, но Уайт изби. Атаката обаче продължи, като Едуардс изведе Гонсалвеш, който стреля, Търнър изби, но при добавката Паулиньо нямаше как да сбърка – 2:1.

В 61-ата минута авторът на втория гол бе изведен олично между двама съперници, остана на чиста позиция, но стреля неточно. И веднага пропускът бе наказан и англичаните изравниха, макар и с огромен късмет. Джака сякаш опита удар, който обаче бе крайно неточен. Топката обаче се отби в тялото на Морита и влезе във вратата за 2:2. Домакините претендираха за нарушение на Сака секунди преди гола, но ВАР прегледа положението и потвърди попадението.