Йосиф Миладинов осми, титла и нов световен рекорд за Дресел

Най-младият от родните спортисти в японската столица, даде време от 51.49 секунди във финала

Йосиф Миладинов осми, титла и нов световен рекорд за Дресел | StandartNews.com

18-годишният Йосиф Миладинов завърши осми във финала на 100 метра бътерфлай в олимпийския си дебют. Най-младият от родните спортисти в японската столица, даде време от 51.49 секунди във финала на Олимпийските игри в Токио, предаде БНР.

Това беше първи финал за български плувец при мъжете от форум под петте преплетени кръга и първи за родината ни от Сеул 1988 година, когато Таня Богомилова печели олимпийската титла на 100 метра бруст, а Антоанета Френкева е втора на 100 метра бруст и трета на 200 метра бруст.

Олимпийската титла с нов световен рекорд от 49.45 секунди спечели американецът Кейлъб Дресел, за когото това беше втора индивидуална титла в Токио след златото на 100 метра свободен стил.

Европейският шампион и олимпийски на 200 метра бътерфлай Крищоф Милак (Унгария) от Токио 2020 спечели сребърния медал с нов европейски рекорд от 49.68 секунди.

Третият и от полуфиналите Ное Понти (Швейцария) заслужи бронза с 50.74 секунди.