ЦСКА сгази "Спартак", отива на 1/4 финал

ЦСКА сгази "Спартак", отива на 1/4 финал | StandartNews.com

ЦСКА победи "Спартак" (Плевен) с 2:0 като гост и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

Резултатът откри Преслав Йорданов в 24-ата минута. Той бе изведен на стрелкова позиция от Кирил Динчев. В 85-ата втори гол на Йорданов оформи крайното 2:0 и класира третодивизионния тим в следващия етап на турнира.

През първата част отборът на ЦСКА имаше превъзходство срещу играещия във втора дивизия отбор от Плевен, като пропуски направиха Преслав Йорданов и Момчил Цветанов.

Най-добрата възможност за "Спартак" бе в самия край на първото полувреме, като Васил Шопов пропусна.

През втората половина на мача нещата не се промениха много, като "червените" отново доминираха и изпуснаха няколко положения.

Публиката не спираше да подкрепя отбора. Сред трибуните се видя и Симеон Найденов.

В друг мач от групата "Черно море" се класира за четвъртфиналите, след като победи "Вихър" (Строево) с 5:0. Симеон Райков откри резултата за варненския тим в 38-ата минута. В края на първата част Вареа удвои. В 47-ата минута Райков отбеляза втория си гол в мача. В 54-ата Валентин Йосков вкара за 4:0. Крайното 5:0 бе оформено от Андреас Васев, който се разписа шест минути преди края на редовното време.