Триумф! Ливърпул прекъсна черната серия

Футболистите на Юрген Клоп постигнаха изключително ценна победа с 2:0 срещу Евертън

Триумф! Ливърпул прекъсна черната серия | StandartNews.com

Ливърпул постигна изключително ценна победа с 2:0 в дербито на Мърсисайд срещу градския съперник Евертън в последен двубой от 23-ия кръг на Премиър лийг, съобщи sportal.bg. Попаденията за домакините паднаха в двете полувремена благодарение на Мохамед Салах (36’) и Коди Гакпо (49’), за когото това бе и първо попадение с фланелката на тима.

Футболистите на Юрген Клоп изиграха един от най-силните си двубои в последно време и загатнатаха, че не са се отказали от битката за топ 4. С този триумф те прекъснаха и изключително негативната си серия от четири поредни двубоя без победа в първенството. Добрата новина за германския наставник на домакините в днешния ден бе и завръщането на Диого Жота, Роберто Фирмино и Вирджил ван Дайк, като първите двама се появиха и на терена през втората част на мача.