Понеделник,

Топалов поведе на турнира в Саламанка

От: Пламен Вълков -

Българският гросмайстор Веселин Топалов направи две ремита в третия и четвъртия кръг на Шахматния фестивал в Саламанка.Бившият световен шампион завърши наравно с черните фигури с испанката Сабрина Вега, след което направи реми и с ветерана Алексей Широв, който също представя Испания. Така след четвъртия кръг Широв и Топалов са начело с по 3 точки в класирането. Другият български участник в турнира - Нургюл Салимова, допусна две поражения от Широв и от Едуардо Итурисага. По този начин 17-годишната българка остава на пето място в класирането с 2 точки след първите четири кръга.В днешния трети ден шахматистите ще изиграят по още един кръг. Топалов играе с черните срещу Итурисага, докато Салимова, също с черните фигури, ще има за съперник Давид Антон от Испания.В турнира в Саламанка, който се провежда в седем кръга, участват общо осем шахматисти, като четирима от тях са мъже и четири са жени. Контролата за игра е 40 минути на състезател плюс пет секунди за всеки ход.