Свиндал с 23-а победа в Световната купа по ски

Свиндал с 23-а победа в Световната купа по ски | StandartNews.com

Бийвър Крийк. Норвежката звезда в ските Аксел Лунд Свиндал затвърди отличната си форма, като спечели спускането в Бийвър Крийк (САЩ), което се проведе при температура от -20 градуса.

За 23-ата си победа за световната купа и втора за новия сезон викингът даде време от 1:44,50 мин по тежката писта „Раптър Бърдс ъф прей". Алпийците карат за първи път по промененото трасе по което ще се състезават и по време на световното през 2015-а.

Втори на 0,17 сек след него е Ханес Райхелт (Ав), а трети на 0,20 сек е Петер Фил (Ит). Победителят от първото спускане за сезона Доминик Парис (Ит) се нареди девети, а победителят в три спускания в американския курорт Боде Милър (САЩ) е 13-и. Успехът затвърди първото място на Свиндал за големия кристален глобус с 300 т. Той води и за малката купа в спускането със 150 т. На 7 декември алпийците ще карат Супер-Г в Бийвър Крийк, като „Евроспорт" ще го покаже пряко от 19,45 ч.