Студен душ за Левски в Пловдив

Ботев надви "сините" с 1:0

Студен душ за Левски в Пловдив | StandartNews.com

Борещият се за първото място в efbet Лига Левски загуби изненадващо с 0:1 в Пловдив от Ботев. Единственото попадение в мача вкара Александър Тонев (47), след пас на Тодор Неделев. Преди почивката Паулиньо направи 100-процентов пропуск пред вратата на Ботев. Той бе изведен от Дани Алар на 6 метра фронтално от вратата, но вместо да скъса мрежата, той подаде леко топката на вратаря на домакините. Загубата направи така, че „сините” вече изостават на четири точки от върха, след като имат 35, а Лудогорец е с 39, но на „орлите” им предстои гостуване на Витоша Бистрица по-късно тази вечер. Втори пък след кръга излезе Локомотив Пловдив, който е с 36 пункта. Четвъртият ЦСКА е на четири точки зад отбора, воден от Петър Хубчев и е с 31 точки. Ботев Пловдив, от своя страна, записа втората си поредна победа при Ферарио Спасов и се изкачи до 10-ата позиция във временното класиране на efbet Лига с 16 точки.

"За мен основната причина за загубата е в нас. Това, в което досега бяхме силни, днес го нямаше. Дори обратното. Липсваше агресия, топката не вървеше бързо, не бяхме близо до противника. Започнахме колебливо и дадохме криле на противника. Трябваше да започнем мача така, както се опитахме да го завършим, коментира треньора на Левски Петър Хубчев. - Въпреки мястото им в класирането, аз познавам футболистите на Ботев. Това е един изключително силен отбор. Изненада ни агресията, на която ние разчитахме. Не може да вземем контузените като едно общо. Всеки си е за него си, но се надявам по време на почивката да тренираме всички. Ще починем два-три дни и след това ще тренираме. Няма да играем контроли, няма да ходим на лагери, точно защото имаме много контузени", завърши Хубчев.