Страхотен Гришо! Медведев е на колене

Българинът продължава с чудесното си представяне

Страхотен Гришо! Медведев е на колене | StandartNews.com

Великолепната форма на Григор Димитров през тази есен продължава!

Най-добрият български тенисист победи Даниил Медведев на турнира в Париж, Франция с 6:3, 6:7, 7:6.

Двубоят бе изключително оспорван и продължи 2 часа и 53 минути. В следващия кръг  - на осминафиналите, нашето момче ще се изправи срещу Александър Бублик.

Това бе шеста победа на българина над действащ №3 в световния тенис в кариерата му. В същото време е и шестата за сезона над някой от Топ 10.

Българинът пропусна седем мачбола срещу Медведев, но в крайна сметка триумфира над руснака.

Той спечели първия сет с 6:3, а във втория се стигна до тайбрек, който бе загубен от Гришо с 4:7. В третата част хасковлията успя да пробие за 4:2, а при 5:3 пропусна четири мачбола в един един гейм, който в крайна сметка бе спечелен от Медведев. Той после изравни за 5:5. Стигна се до тайбрек, в който българинът се справи със 7:2.

Това е трети успех на Григор над Медведев от общо девет мача помежду им.