Славия постигна важна победа над Пирин

Славия постигна важна победа над Пирин  | StandartNews.com

Гоце Делчев. Славия надви Пирин (Гоце Делчев) с 3:1 като гост в изключително важен мач от 20-ия междинен кръг на "А" група.

"Белите" показаха по-добра игра и успяха да открият резултата още в 5-ата минута с попадение на Шалаев.

В 23-ата минута падна второто попадение на гостите. Да Силва стреля силно, вратарят на Пирин не изби добре топката и Чавдар Янков я изпрати в мрежата, като удвои за гостите.

Малко преди полувремето Башов от Пирин върна надеждите за своя отбор, след като намали головата разлика.

Втората част Пирин започна много активно, но при конраатака в 58-ата минта Петър Курдов вкара трети гол за "белите".

След този мач Славия вече е на 9-ото място с актив от 23 точки, докато Пирин е на последното 14-о място с 9 точки.