"Реал" на 1/4 финал след лекция срещу "Рома"

"Реал" на 1/4 финал след лекция срещу "Рома" | StandartNews.com

Отборът на "Реал" (Мадрид) се класира на четвъртфинал в Шампионската лига, след като успя да победи "Рома" с 2:0 на "Сантяго Бернабеу". В първия мач между двата отбора в италианската столица, "белият балет" постави на колене "вълците" със същия резултат.

Головете за домакините реализираха Кристиано Роналдо и Хамес Родригес през второто полувреме. Така португалецът оформи головата си сметка на 13 попадения в турнира този сезон.

Другият тим, който също се класира за тази фаза на турнира е отборът на "Волфсбург". Германците надделяха и във втория мач срещу белгийския "Гент", този път с 1:0. Първия мач завърши с победа с 3:2 за немците.

Единственото попадение реализира Андре Шюрле в 74-ата минута. Двубоят не бе особено привлекателен за наблюдаване.

Първият мач на белгийска земя бе завършил също с успех за „вълците", но с 3:2.

РЕАЛ – РОМА 2:0 (2:0 в първия мач)

1:0 Роналдо 64'

2:0 Хамес 68'

"Реал" (Мадрид): Навас, Данило, Пепе, Рамос, Марсело, Каземиро, Кроос, Модрич, Бейл, Роналдо, Хамес

"Рома": Шчесни, Флоренци, Манолас, Зуканович, Дин, Пянич, Кейта, Салах, Пероти, Ел Шаарави, Джеко

ВОЛФСБУРГ - ГЕНТ 1:0 /3:2 в първия мач/

1:0 Андре Шюрле 74

Съставите:

"ВОЛФСБУРГ": Кастеелс, Траш, Данте, Кнохе, Родригес, Дракслер, Шурле, Густаво, Гилавоги, Арнолд, Крузе

"ГЕНТ": Селс, Рафиня, Азаре, Нилсен, Гершон, Матон, Нето, Кумс, Деягере, Симон, Миличевич