Първи червен картон за Меси в Барса

Атлетик (Б) обърна каталунците и спечели Суперкупата на Испания

Първи червен картон за Меси в Барса | StandartNews.com

Атлетик (Билбао) спечели за трети път в историята си Суперкупата на Испания по футбол. Във финала на турнира в Севиля баските победиха инфарктно Барселона с 3:2 след продължения. Освен с драматичните обрати и красивите голове, мачът ще бъде запомнен и с червения картон на капитана на Барселона Лионел Меси.  В 120-ата минута на срещата нервите на аржентинеца не издържаха и той заби юмрук в лицето на противников играч, пращайки го на земята. Това бе и първият червен картон за Меси като играч на Барселона и едва трети в цялата му кариера.

Барселона бе много близо до първия си трофей в ерата "Куман" в редовното време, но допусна късен изравнителен гол. В 40-ата минута Антоан Гризман изведе каталунците напред в резултата, но само две минути след това Оскар де Маркос изравни. В началото на второто полувреме Атлетик вкара и втори гол чрез Раул Гарсия, но той бе правилно отменен заради минимална засада. В 77-мата минута Гризман вкара втория си гол в мача и Барселона поведе с 2:1. Символичните домакини вече виждаха как вдигат трофея, но в 90-ата минута Асиер Виялибре засече центриране от фаул, с което изравни за 2:2, след като точно Гризман пропусна да изчисти топката. Най-красивият момент в мача дойде три минути след началото на допълното време, когато Иняки Уилямс вкара победния гол за Атлетик с много прецизен фалцов удар, с който не остави шансове на Марк-Андре тер Щеген. До края на мача Барселона натисна, но така и не успя да изравни, а изнервен от накъсването на играта Меси извърши неспортсменската си проява, която му донесе директен червен картон.