Пиер Гасли печели сензационно във Формула 1

Младокът триумфира на "Монца"

Пиер Гасли печели сензационно във Формула 1 | StandartNews.com

Пиер Гасли с Алфа Таури спечели сензационно Гран при на Италия във Формула 1. Втори на секунди зад него остана Карлос Сайнц-младши (Макларън), а трети е Ланс Строл (Рейсинг Пойнт). Гасли стана 109-ия победител в старт за Формула 1. Състезанието мина с доста драма. В 26-ата обиколка Шарл Льоклер (Ферари) катастрофира с над 200 км при излизане от завоя "Параболика". Той обаче се размина само с уплаха и потрошен болид. Съдиите спряха състезанието за 30 минути. Тогава стана ясно, че лидерът до момента Люис Хамилтън (Мерцедес) получава наказание от 10 секунди за влизане в бокса, когато е бил затворен. Така 2 обиколки след рестарта на състезанието на "Монца" британецът влезе да изтърпи санкцията си и излезе последен на 30 секунди от водача Гасли. До края Хамилтън успя да се пребори единствено за седмото място и за най-бързата обиколка, която му донесе една допълнителна точка.