Неизвестен италианец спечели слалома в Кицбюел

Неизвестен италианец спечели слалома в Кицбюел | StandartNews.com

Кицбюел. Италианецът Кристиан Девил спечели сензационна първа победа за Световната купа в кариерата си, след като изненадващо триумфира в престижния слалом в Кицбюел.

Хърватинът Ивица Костелич остана трети, но това му бе достатъчно да спечели комбинацията и да излезе начело в генералното класиране за Световната купа по ски-алпийски дисциплини.

31-годишният Кристиан Девил бе четвърти след първия манш, но направи силно спускане във втория и спечели с общо време 1:39,19 минута. Лидерът след първия манш Марио Мат остана втори с време 1:39,91.

С третото си място днес Костелич оглави класирането за малката световна купа в слалома с 545 точки и излезе начело в генералното класиране за Световната купа с 855 точки.

Досегашният лидер Марсел Хиршер не завърши втория манш на днешния слалом и остана втори в генералното класиране със 725 точки. Трети е швейцарецът Беат Феус с 585 точки.

Българинът Никола Чонгаров е 15-и от 16 участници за комбинацията с общо време от спускането и слалома - 3:08.54.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай