Нечуван подвиг на С Македония, Скуадра адзура аут от Световното

Комшиите се изправят срещу Португалия на Кристиано Роналдо в решителен бараж

Нечуван подвиг на С Македония, Скуадра адзура аут от Световното | StandartNews.com

Европейският шампион Италия няма да играе на Световното първенство в Катар тази година.

Скуадра адзура загуби шокиращо в Палермо с 0:1 от Северна Македония полуфиналния плейоф за участие на Мондиала. Италианците доминираха през целия мач, като отправиха над 30 удара, но не успяха да отбележат.

За сметка на това комшиите се браниха храбро и достигнаха до победата с гол на Александър Трайковски в 92-та минута.

Така Северна Македония се изправя в решителен двубой за място на Световното срещу Португалия.

Кристиано Роналдо и компания стигнаха също до драматичен успех тази вечер с 3-1 срещу Турция. Португалците поведоха с 2-0 през първото полувреме, но през втората част Турция върна един гол чрез Бурак Йълмаз. Кулминацията на драмата настъпи 5 минути преди края на редовното време, когато турците получиха право да изпълнят дузпа и да пратят мача в продължения. Зад топката застана отново Йълмаз, но стреля в аут.

Португалия стигна до триумфа след трети гол в добавеното време и ще се изправи срещу Северна Македония в решителен двубой за място на Световното.