Монтана излъга Етър накрая

Георгиев вкара в 89-ата минута, двата тима завършиха с по 10 души, а Балджийски пропусна дузпа

Монтана излъга Етър накрая | StandartNews.com

Монтана победи Етър с 1:0 с гол в 87-ата минута на Сергей Георгиев. Двубоят бе от 3-ия кръг на Първа футболна лига. Десетина минути преди края на първото полувреме Милчо Ангелов не успя на два пъти да вкара за Етър от удобни позиции, а в началото на второто полувреме и новото попълнение на домакините Преслав Боруков също получи своя шанс, но го пропусна. Бившият футболист на Шефилд Уензди преодоля половината терен на скорост и стреля към вратата на домакините, но Марин Орлинов спаси. В 53-ата минута Монтана получи дузпа, която обаче Балджийски пропусна да вкара. Той стреля в лявата греда на вратата на гостите. Божидар Кацаров от Етър получи бързи два жълти картона и напусна терена в 62-та минута, но Монтана не се възползва от десетината минути с човек повече. Домакините също останаха с десет души в 76-ата, когато Владимир Айтов бе изгонен с директен червен картон. Милчо Ангелов получи нов шанс за гол в 83-та минута, след като дриблира отлично покрай двама защитници и стреля, но неговият удар бе блокиран. Само четири минути по-късно най-накрая падна и гол. Борислав Балджийски стреля от малък ъгъл и Анатоли Господинов отби топката, а тя попадна в Сергей Георгиев и той вкара за 1:0. Така Монтана спечели първата си победа за сезона и вече има пет точки, а Етър е на дъното с 0 и голова разлика 0:8.