Събота,

Лудогорец живна в Стара Загора (ВИДЕО)

От: Димитър Пенев -

Лудогорец живна след отпадането от Шампионската лига през седмицата. Разградчани взеха изключително тежкото гостуване на Берое, като надделяха с 4:2. Жоржиньо и Клаудиу Кешеру показаха убийствена ефективност и с по две попадения съсипаха всички усилия на домакините си. Националът на Гвинея-Бисау, който наскоро се завърна от участието си в Купата на Африканските нации, се разписа в 9-та и 35-та минути. След тези негови попадения "зелено-белите" се втурнаха бясно напред, на три пъти искаха дузпа, като я получиха при четвъртите си претенции. Зоран Йосипович беше точен точно преди почивката и намали на 1:2. Но шампионите нанесоха смъртоносния си удар между 53-та и 55-та минути, когато головият хищник Клаудиу Кешеру се възползва от две ситуации при светкавични контри на тима си и наниза две попадения за 4:1. В последната минута Зоран Йосипович с глава само оформи крайния резултат, но за повече нямаше време.