Лудогорец победи Локо (Пд), върна се на върха

Поведе ЦСКА с една точка

Лудогорец победи Локо (Пд), върна се на върха | StandartNews.com

Лудогорец победи гостуващия Локомотив (Пд) с 1:0 и се върна на върха на класирането с точка повече пред ЦСКА София - 77 срещу 76.

В мача от първия кръг на Втората фаза в групата на отборите от 1-во до 6-о място на терена домакините имаха пълно превъзходство и отправиха цели 26 удара, от които 12 точни, но съумяха да отбележат само един гол. Вкара го в 42-ата минута Тодор Неделев, дотавяйки си и лично удоволствие да накаже градския съперник на своя роден Ботев (Пд), пипе БНР.

Лудогорци обаче проявиха небрежност и несъсредоточеност и пропуснаха куп положения, за да се задоволят с едва едно попадение, макар и победно.

Още в началото два гола на Лудогорец бяха отменени поради засади, а през второто полувреме и дузпа, прегледана с ВАР, беше отменена от съдията Волен Чинков.

Локомотивци отвърнаха с едва един неточен изстрел към вратата на разградчани в 87-ата минута.

В следващия кръг е директната битка за титлата, в която Лудогорец ще приеме ЦСКА София в събота.