Сряда,

Лудогорец падна, но е в играта

От: Димитър Пенев -
153

Българският първенец Лудогорец загуби с 1:2 гостуването си на унгарския шампион Ференцварош в първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Мачът на стадиона в Будапеща бе много вълнуващ, а препълнените трибуни с фенове на домакините спомогнаха за ада през който "орлите" трябваше да минат. Те обаче стъпиха на криво още в 5-ата минута, когато Герго Ловренчич получи топката отдясно и центрира много добре към точката на дузпата, където Джордан Икоко закъсня фатално и позволи да бъде изпреварен от връхлитащия Токмак Нгуен. След това Лудогорец установи контрол над мача и логичното се случи в 31-ата минута. След атака отляво топката попадна в Мавис Чибота в наказателното поле, който стреля силно. Вратарят на домакините парира удара, но отбитата топка попадна в необезпокоявания Якуб Швиерчок, който на празна врата не сгреши. През втората част Лудогорец бе по-предпазлив. Така бе до 65-ата минута, когато Олександър Зубков засече с крак центриране на Токмак и направи 2:1. До края на мача Лудогорец имаше отлични шансове отново да изравни, но пропуски направи Швиерчок, Марселиньо и Чибота. Така български отбор продължава да няма дори равенство като гост на Ференцварош. В миналото опити да вземат поне хикс бяха направили Левски, ЦСКА, Марек и Локо София. Мачът за "орлите" бе под номер 75 за тях в Европа. Следващият такъв ще е след седмица в Разград, където Лудогорец ще се нуждае от успех, за да продължи напред.